ŻUBROFFKA - święto krótkiego filmu

17-10-2017
ŻUBROFFKA - święto krótkiego filmu

21 PAŹDZIERNIKA 2017 

Miejsce: Galeria Pionova 
Adres: Olejarna 2, 80-843 Gdańsk 
 
17.00-18.00 pokaz klipów + prezentacja Filmowego Podlasia oraz Festiwalu ŻUBROFFKA
 

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA zaczyna drugą dekadę swojego istnienia, 12. edycja imprezy odbędzie się od 6 do 10 grudnia w Białymstoku.

 
ŻUBROFFKA od lat buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem - jest wydarzeniem, w ramach którego spotyka się energia wszystkich stron świata. Selekcjonerzy wybierają zwykle około 150 najciekawszych filmów (spośród prawie dwóch tysięcy!) do ośmiu konkursów. Przygotowywane są także specjalne projekcje produkcji krótkometrażowych z całego świata. W tym roku, w ciągu pięciu dni widzowie będą mogli zobaczyć łącznie ponad 250 krótkich filmów!
 
Jury ocenia filmy w trzech konkursach krajowych (Amatorzy, Studenci, Niezależni), dwóch międzynarodowych (Okno na Wschód, Cały ten Świat) oraz trzech mających otwartą formułę dla twórców z Polski i zagranicy (Kids, Music video oraz konkurs na film eksperymentalny i videoart Na skraju).
 
Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród i wyróżnień w każdym z konkursów, przyznawane są nagrody specjalne za najlepszą: Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia oraz Muzykę. Publiczność również przyznaje swoją nagrodę - Dzikiego Żubra.
 
ŻUBROFFKA to nie tylko filmy, ale także energetyczne koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty.
Organizatorem Festiwalu jest Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”.